Telefonní operátor T-mobile je znám i u nás, a vůbec v celé Evropě. Společnost T-Mobile US, Inc. Jak zní správně celý název společnosti je třetím největším telefonním operátorem v USA. Majitel je však stejný, je to Deutsche telecom. Americký operátor se může pochlubit více než osmdesáti třemi miliony zákazníků. A jejich počet stále stoupá.
Další operátor v USA je, firmaSprint Telecom. Ten je čtvrtý největší v USA a má „jen“ více než padesát čtyři miliony zákazníků. Majitel, nebo alespoň většinový podíl má japonská telekomunikační společnost SoftBank Group Corp.
Obě firmy spojuje minulost, která se váže k jiným telekomunikačním, ale menším společnostem. Tak například T-mobile s VoiceStream Wireless PCS, nebo Western Wireles Corporatinon. U Sprintu je to třeba Southern Pacific Railroad nebo Brown telephone.
Tyto dvě společnosti oznámili své spojení již vloni v dubnu, ale teprve v červenci získaly souhlas amerického ministerstva spravedlnosti. A protože i v USA se stále na něco čeká a řehtá zde úřední šiml, čekalo se až do nynějška ještě na verdikt Americké Federální komise pro spoje (FCC). To konečně toto spojení laskavě schválilo, a tak se může slavit.
Má to sice stále ještě jeden drobný háček, a to ten, že žaloby podané na Sprint normálně stále běží a zůstávají v platnosti. Únikem k T-mobilu si tedy operátor moc nepomohl.
V transakci se přesune zhruba dvacet šest a půl miliardy dolarů. Což když přepočítáme na naše peníze bude asi šest set šestnáct miliard korun.
Hovoří se o tom, že by spojené firmy měly poskytnout některé své služby dalšímu zájemci, který zatím poskytuje satelit a internet. Ten, pokud by tedy nabídku přijal, mohl někdy také aspirovat na telekomunikační služby.
V budoucnu by s tedy měly zvýšit zisky, a to hned několikrát set násobně. Možná lze hovořit i o tisíci násobcích.